Znamy rzeczywistość. Wiemy jak wyglądają wypadki. I dlatego wykonujemy tak wiele testów, chociaż przepisy tego nie wymagają.

Carl Johan Almqvist

Dyrektor ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i produktów, Volvo Trucks

Wytężona praca, weryfikowana naszymi testami bezpieczeństwa: film

Wnętrze

Tryb nocny w Volvo FH

Tryb nocny jest funkcją, dzięki której kierowca może natychmiast wyłączyć zbędne wskaźniki na desce rozdzielczej – za naciśnięciem przycisku. Rezultatem jest mniejszy blask w polu widzenia kierowcy oraz mniej odbić światła w przedniej szybie i lusterkach wstecznych. Tryb nocny najbardziej przydaje się kierowcom pokonującym długie dystanse po zmroku, a także podczas cofania i manewrowania w trudnych warunkach atmosferycznych lub okolicznościach, takich jak np. podczepianie lub odczepianie przyczepy.

Wyjście bezpieczeństwa w Volvo FH

WYJŚCIE BEZPIECZEŃSTWA

Każde Volvo FH jest wyposażone w okno dachowe skonstruowane tak, by pełniło funkcję luku ewakuacyjnego. Doświetla wnętrze kabiny i potęguje jej przestronność – w takich warunkach kierowcy łatwiej jest zachowywać czujność i koncentrować się na drodze.

Pas bezpieczeństwa w Volvo FH

PAS BEZPIECZEŃSTWA

Blisko połowa osób która poniosła śmierć w wypadkach samochodów ciężarowych przeżyłaby, gdyby miała zapięty pas bezpieczeństwa – warto o tym pamięć, kiedy następnym razem wyruszysz w drogę.

Elementy zewnętrzne

Przednia belka przeciwnajazdowa w Volvo FH

Przednia belka przeciwnajazdowa

Absorbuje część energii zderzenia poprzez przemieszczanie się do tyłu i ku dołowi. W swojej najnowszej wersji jest lżejsza, a jednocześnie bardziej wytrzymała – i skuteczna przy wyższych niż dotychczas prędkościach.

Oświetlenie zewnętrzne Volvo FH

Oświetlenie

Przednie światła pozycyjne zintegrowaliśmy ze światłami dziennymi. W rezultacie powstał zespół o zwartej budowie, zapewniający inteligentne funkcje oświetleniowe.

Lusterka i szyby w Volvo FH

Lusterka i widoczność

Liczne, inteligentne elementy wyposażenia zapewniają kierowcy praktyczną widoczność we wszystkich kierunkach. W FH duży w tym udział mają także pokaźnych rozmiarów szyby i lusterka wsteczne.

AKTYWNE SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA

Twój samochód ciężarowy będzie cię wspierać. Zobacz jak działają aktywne systemy bezpieczeństwa opracowane przez Volvo Trucks.

Znajdź dealera

DOWIEDZ SIĘ O BEZPIECZEŃSTWIE Z PIERWSZEJ RĘKI

Twój dealer Volvo Trucks pokaże Ci każdy element systemu bezpieczeństwa i odpowie na wszelkie pytania na ten temat.

Znajdź dealera