W pełni regulowane koło i kolumna kierownicy

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo

Kierowanie. Skręt. Ciągłe korekty. Powtarzalne ruchy kołem kierownicy, choć niewielkie, mają duży wpływ na ludzkie ciało. Najbardziej odczuwają to szyje, plecy i barki. A raczej odczuwały. Z Aktywnym Układem Kierowniczym Volvo możesz kierować dosłownie jednym palcem – Twój wysiłek jest mniejszy nawet o 85%.

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo
Wybierak biegów I-Shift

I-Shift

Łatwa w użyciu, niezawodna i wysoce efektywna – skrzynia biegów I-Shift odmieniła oblicze transportu. W kabinie nie ma pedału, nie ma dźwigni zmiany biegów, a każdy bieg jest włączany w najodpowiedniejszej chwili. Poza tym, oszczędza do 5% paliwa.

Przejdź na I-Shift
I-Shift Dual Clutch, widok od strony silnika

I-Shift Dual Clutch

Podobnie jak wyścigowe skrzynie biegów, I-Shift Dual Clutch przenosi zmianę biegów na zupełnie nowy poziom. Gdy jeden bieg jest włączony, przygotowane jest już kolejne przełożenie. Nieprzerwany transfer mocy oznacza, że szybko i łatwo nabierasz prędkości, a potem ją utrzymujesz, także poruszając się w terenie górzystym, co zwiększa Twoją wydajność.

Poznaj I-Shift Dual Clutch
Pilot zdalnego sterowania Work Remote

Łatwy załadunek

Elektronicznie sterowane zawieszenie pneumatyczne przyspiesza i ułatwia załadunek oraz czyni ten proces bezpieczniejszym. Zapamiętuje wysokości kilku ramp załadunkowych. Poziomuje podwozie. Zapewnia właściwy rozkład nacisków pomiędzy osie. Ponadto, jest dostępne wraz z pilotem zdalnego sterowania, którym można wygodnie posługiwać się w rękawicach – możesz więc sterować wszystkimi funkcjami z kabiny lub z zewnątrz samochodu ciężarowego.

Kabina Volvo FH Globetrotter, styl Oriental

Idealne środowisko – do pracy i wypoczynku

Nowa kabina jest wyższa. Oferuje dodatkowy metr sześcienny przestrzeni i mnóstwo innowacyjnych rozwiązań, takich jak np. I-Park Cool, dzięki któremu możesz nie tylko pracować, ale także wypoczywać w ciszy i komforcie.

Stanowisko pracy kierowcy w Volvo FH

Dynafleet – zwiększ swoją wydajność

Lokalizacje, ładunki i poziomy. Czas pracy kierowców. Raporty dotyczące emisji spalin. Zużycie paliwa. System Dynafleet dostarcza danych o każdym Twoim samochodzie ciężarowym w czasie rzeczywistym – pomagając Ci zwiększać wydajność i podejmować słuszniejsze decyzje.

Silnik Volvo FH, widok z bliska

Niesamowita siła napędowa

D16 jest mistrzem wagi ciężkiej na długich dystansach. 750 koni mechanicznych. 3550 Nm momentu obrotowego. A 90% tej wartości jest dostępne natychmiast. To silnik, którego najbardziej zadowala jazda z ciężkim ładunkiem w górzystym terenie. Jeżeli do wydajnej pracy potrzebujesz mocy, także i Ty będziesz zadowolony.

Znajdź dealera

Osiągaj większą wydajność

Porozmawiaj ze swoim dealerem Volvo Trucks. który pomoże Ci do maksimum wykorzystać każdy kilometr przebiegu pojazdu.

Znajdź dealera