Bezprecedensowe właściwości jezdne

Nowe elementy konstrukcyjne. Zaprojektowany od nowa układ kierowniczy. Wyposażenie podwozia wyznaczające nowy standard w branży samochodów ciężarowych. Gdy zaprojektowaliśmy nową serię Volvo FH, nie ograniczyliśmy się tylko do udoskonalenia właściwości jezdnych. My je całkowicie zmieniliśmy.

Mogąc absolutnie precyzyjnie kierować pojazdem bez wysiłku pracujesz wydajniej. I bezpieczniej. A więc usiądź wygodnie, zapnij pas i delektuj się jazdą samochodem ciężarowym sprawiającym wrażenie samochodu sportowego.

Prawdziwym sprawdzianem właściwości jezdnych samochodu ciężarowego jest sytuacja, w której pokonując zakręt z prędkością 80 km/h napotykasz inny samochód ciężarowy, nadjeżdżający z przeciwka, który musisz wyminąć. W Volvo FH to nie problem.

Stefan Axelsson

Menedżer ds. właściwości jezdnych i komfortu, Volvo Trucks

Niezależne Zawieszenie Przednie i Aktywny Układ Kierowniczy Volvo wspólnie zapewniają znakomitą stabilność, precyzję kierowania i zwrotność

Innowacje na światową skalę

Dwie technologie Dwa kamienie milowe w branży samochodów ciężarowych. Niezależne Zawieszenie Przednie i Aktywny Układ Kierowniczy Volvo gwarantują stabilność i precyzję jazdy przy każdej prędkości, a manewrowanie staje się tak łatwe, że może to robić dosłownie jednym palcem. Wspólnie podnoszą właściwości jezdne samochodu ciężarowego do zupełnie nowego poziomu.

Poznaj Niezależne Zawieszenie Przednie
Udoskonalone zawieszenie i amortyzatory zapewniają komfortową jazdę

Wszystko zoptymalizowane

Jeżeli chodzi o właściwości jezdne, małe zmiany sumują się w znaczne korzyści. Wyposażyliśmy Volvo FH w wytrzymalsze resory o zmodyfikowanej geometrii. Zmieniliśmy ustawienie amortyzatorów, tak aby skuteczniej separowały podwozie od wstrząsów. Wszystko to pozwoliło zwiększyć skuteczność tłumienia przechyłów bocznych o 100%. Możesz liczyć na większą pewność, stabilność i bezpieczeństwo jazdy po każdej drodze.

Poznaj nasze inne udoskonalenia w podwoziu
Znajdź dealera

Nie musisz wierzyć nam na słowo

Możesz osobiście doświadczyć znakomitych właściwości jezdnych, odwiedzając swojego dealera Volvo Trucks.

Znajdź dealera