Ponieważ I-See zna profil drogi przed pojazdem, może „podpowiedzieć” silnikowi i skrzyni biegów I-Shift, co zrobić, by jak najlepiej wykorzystać energię kinetyczną samochodu ciężarowego w celu zaoszczędzenia paliwa i zmniejszenia emisji CO2.

Anders Eriksson

Twórca I-See, Volvo Trucks

Film przedstawiający zasadę działania I-See

Oszczędności

Zobacz, ile I-See może dla Ciebie zaoszczędzić.

Jak to działa

Zbliżając się do wzniesienia, samochód ciężarowy pobiera dane o topografii drogi z centralnego serwera. Dane te umożliwiają maksymalne wykorzystanie energii kinetycznej pojazdu w sześciu kolejnych etapach, w celu zaoszczędzenia do 5% paliwa.

Wykwalifikowani kierowcy też potrafią to robić. Ale gdy prowadzisz samochód ciężarowy od ośmiu godzin, nie zawsze udaje Ci się wybrać najwłaściwszy moment. Jeżeli przejazd przez wzniesienie kontroluje I-See, Ty możesz koncentrować się na innych aspektach jazdy.

 I-See połączone z chmurą

Połączenie z chmurą

Z pomocą technologii GPRS/3G I-See pobiera informacje o najbliższym wzniesieniu na Twojej drodze, z uwzględnieniem kierunku jazdy. Jeżeli zbliżasz się do wzniesienia, które nie figuruje w bazie danych (lub pamięci podręcznej I-See), I-See rejestruje jego dane topograficzne i przesyła je do bazy, by były dostępne dla następnego użytkownika tej funkcji. To właśnie te współdzielone informacje umożliwiają oszczędzanie paliwa – nawet gdy pierwszy raz jedziesz daną drogą.

Znajdź dealera

Marzą Ci się większe oszczędności?

Umów się ze swoim dealerem Volvo Trucks na prezentację wszystkich naszych systemów i usług sprzyjających oszczędzaniu paliwa.

Znajdź dealera